NOVÉ: Mezoterapia a chemický peeling

Mezoterapia je účinná metóda najmä pre ženy so suchou, zvädnutou a ochabnutou pleťou. Ide o intenzívnu hydratáciu, vypnutie pleti. Má podobný účinok ako lifting.

Ide o vpravovanie kyseliny hyalurónovej vo vysokej koncentrácii) do podkožia. Robí sa to postupne, najskôr čelo, líca, brada, horná pera. Po odlíčení a umytí tváre vydezinfikujeme pokožku dezinfekčným sprejom, nanesieme anestetikum a tvár obalíme na 20min potravinárskou fóliou. Potom na časť tváre, ktorú ošetrujeme, nanesieme sérum s kyselinou hyalurónovou, prejdeme po nej valčekom, tzv dermarollerom s ihličkami. Veľkosť ihličiek sa zvolí v podľa stavu pokožky a podľa toho, aký intenzívny efekt chceme dosiahnuť.

Počas tohto procesu sa objavia na koži jemnučké ranky s trochou krvi, podobné poštipnutiu komárom. Znamená to, že sme sa dostali do krvného obehu, až do hlbšej vrstvy kože. Preto sa mezoterapia považuje za revolučnú metódu. Opakovaným narúšaním pleti sa vytvárajú nové kolagénové elastínové vlákna, stimuluje sa ich tvorba a zvyšuje ich pevnosť. Keďže je pleť po zákroku podráždená a červená, nanesie sa na ňu upokojujúca biodermálna voda a následne sa pleť potrie kalciovou masťou. Začervenanie sa v priebehu 4 hodín od vykonania zákroku vystupňuje, preto odporúčam, aby si dámy toto ošetrenie nechali vykonať pred víkendom, pretože počas 3 nasledujúcich dní si nesmú naniesť make-up aby si nespôsobili zapálenie pokožky a je potrebné tvár pravidelne natierať kalciovou príp. panthenolovou masťou.

Pre dosiahnutie želaného efektu sa odporúča vykonať zákrok 5-6 krát v týždňových intervaloch, odstup medzi jednotlivými ošetreniami nesmie byť dlhší ako 10 dní. Efekt potom vydrží 3-7mesiacov, záleží ako sa zákazníčka o pleť stará, či používa kvalitné krémy (regeneračné, s vitamínmi C a E), naďalej navštevuje kozmetičku..atď.

Po poslednom ošetrení je potrebná mesačná pauza od kozmetických ošetrení v salóne.

KONTRAINDIKÁCIE:

 • solárium, opálená pleť,
 • lieky na zriedenie krvi, taktiež acylpyrin, paralen,
 • problémy so zrážanlivosťou krvi,
 • vystúpené znamienka, cievky, aktívne akné, zapálená tvár,
 • zákazníčka nesmie byť chorá najmenej 1 týždeň pred vykonaním zákroku.

 

CHEMICKÝ PEELING
S AHA KYSELINOU 25%-35% 

CHEMICKÝ PEELING
S KYSELINOU MANDĽOVOU 25%-35%

Chemický peeling je určený pri určitých indikáciách – patrí sem napríklad akné či antiagingová starostlivosť, jazvy po akné, alebo rozšírené póry. Použitím chemického peelingu urýchlime obnovu buniek a náš vzhľad bude svieži.

Problém v prípade mladistvej pleti je ten, že pokožka pri akné je zrohovatelá a má podstatne vyšší počet vrstiev ako pokožka normálneho zdravého jedinca. Vďaka tomu vznikajú uhry, ktoré sa zatvárajú a tým pádom vytvárajú ďalšie podmienky pre to, aby jednotlivé patogény osídlili vývod mazovej žľazy. Chemický peeling sľubuje aj sploštenie jaziev, lepšiu hydratáciu, zblednutie pigmentových škvŕn či vyhladenie jemných povrchových vrások.

Po chemickom peelingu je potrebné VŽDY spraviť dermabráziu a vyčistenie pleti, inak by sa ošetrenie minulo účinkom. Odporúča sa spraviť 5-6 a viac ošetrení s postupným zvýšovaním doby pôsobenia aj koncentrácie kyseliny. Najvhodnejším obdobím na vykonanie chemického peelingu je jeseň a zima, keď nesvieti slnko. V letných mesiacoch, pred opaľovaním, dovolenkou, sa zákrok nesmie vykonávať, najmä jarné slnko je agresívne na pokožku a zákazníčke by mohlo spôsobiť neželané pigmentové škvrny.

Odlučovanie pokožky začína na 2. až 4. deň po pílingu. Ošupovanie niekedy trvá  3-7 dní. Pokožku treba ošetrovať hydratačnými alebo výživnými krémami v závislosti od typu pokožky a následne pri pobyte vonku, krémami s UV faktormi.

KONTRAINDIKÁCIE:

 • opálená pleť, solárium,
 • kortikoidy, roaccutane, liečba retinoidmi,
 • antibiotické maste alebo lieky od kožnej lekárky,
 • herpes,
 • bakteriálna infekcia,
 • zápaly kože,
 • ďalej alergická reakcia v ošetrovanej oblasti, tehotenstvo, dojčenie, stavy spojené s poruchami imunity, tesne po iných korektívnych zákrokoch ako je napr. dermabrázia, laserové výkony, mechanický peeling, depilácia voskami, živicami, epilácia elektrolýzou, rádioterapia, kryalizačné výkony, čerstvé jazvy, sklon k tvorbe keloidných jaziev, rany, bradavice, popáleniny.U recidivujúceho herpes simplex (opar) je vhodné celkovo preventívne užiť virostatiká 2 dni pred a 3 dni po pílingu.